STREAM18RGB LED WALL WASHER 18W 5000K IP65
98STREAM18RGB-
Brand
- Register for discounts
Technical data
- Model STREAM
- Rated voltage 230 V
- Power 18W
- Include lightsource LED
- Colour temperature RGB
- Color of the body Grey
- IP code IP65
- Average lifetime 30000h
- Sensor No
- Dimensions (mm) L:600/W:50/H:56
- Brand STELLAR
Warranty
Technical Characteristics:
- Power: 9W/18W/36W
- Rated voltage: 85V – 265V
- Power supply: low-voltage, direct-current device - driver
- LED type: High power
- Color temperature: RGB
- Protection against dust and moisture: IP65
- Housing: aluminum body
- Colour of the housing: grey
- Resistance: -40°C ÷ +65°C